Dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.30.
W zakrystii są do nabycia paschaliki „Caritas” w cenie 15 zł.
Okazja do przedświątecznej spowiedzi od poniedziałku do środy 15 min. przed wieczorną mszą św.
W środę o godz. 10.00 zapraszamy Panie i Panów do pomocy w sprzątaniu kościoła, rozbiórce pasyjki i budowie Bożego Grobu.
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
W Wielki Czwartek próba dla Liturgicznej Służby Ołtarza przed liturgią Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 17.00.
MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19.00. Po mszy czuwanie przy ciemnicy i okazja do spowiedzi św. do godz. 21.00.
W Wielki Piątek okazja do spowiedzi od 9.00 do 10.00.
Od godz. 10.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można zgłosić w zakrystii.
Próba dla Liturgicznej Służby Ołtarza przed liturgią Wigilii Paschalnej o godz. 16.00.
O godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
O godz. 19.00 LITURGIA WIELKOPIĄTKOWA i adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00 z okazją do spowiedzi. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.
W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8.00.
O godz. 8.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
Od 9.00 do 10.00 okazja do spowiedzi św.
Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 12.00 do 15.00 co pół godziny. Dusznicka „Caritas” prosi o żywność dla potrzebujących, którą można złożyć do specjalnego koszyka.
O godz. 20.00 WIGILIA PASCHALNA. Rozpocznie się liturgią światła, dlatego prosimy o przyniesienie świec.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 7.00 MSZA ŚW. REZUREKCYJNA.
Ogłoszenia stałe
Do końca kwietnia wszystkie msze niedzielne o godz. 7.00, 9.00, 10.15, 11.30 i 19.00 odprawiane są w kościele parafialnym św. Franciszka. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa na okres zimowy jest nieczynny.
- Msze św. w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00.
- We wtorek po mszach św. krótkie nabożeństwo do św. Antoniego.
- W środę o 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania Matce Bożej, można składać do skarbonki obok ołtarza maryjnego.
- Intencje mszalne można zamawiać po mszach św. w zakrystii.
- Informujemy Kuracjuszy i Gości, że kościół pw. MB Różańcowej przy ul. Słowackiego w Dusznikach nie jest kościołem rzymskokatolickim. Ksiądz zaprasza tam na koncerty, ale katolicy nie powinni uczestniczyć w mszach odprawianych w tym kościele i przyjmować w nim sakramentów świętych, ponieważ nie posiada on jedności ze Stolicą Apostolską.
W związek małżeński wstąpić zamierzają (III):
Elżbieta Makoś z Dusznik-Zdroju i Michał Rzepka z Dusznik-Zdroju
Serdecznie dziękujemy Wam, za wszelkie wyrazy życzliwości, a także za Wasze modlitwy, prace wykonane wokół kościoła i złożone ofiary. Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.
Niech Pan obdarzy Was pokojem!
