Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przed kościołem zbiórka na seminarium diecezjalne.
W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to też rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
W środę na godz. 10. godz. 10.00 zapraszamy chętnych Panie i Panów do pomocy w przygotowaniu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do sezonu letniego. Potrzebne będzie także uporządkowanie trawników wokół kościoła, po działalności dzików. Każde ręce mile widziane.
W piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika
W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 18.30.
W sobotę obchodzimy przeniesioną z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to też Dzień Flagi Państwowej. W tym dniu msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Zapraszamy także z racji I soboty miesiąca o godz. 8.30 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
OD 3 MAJA MSZE ŚW. NIEDZIELNE I ŚWIĄTECZNE O GODZ. 9.00 I 10.15 ODPRAWIANE BĘDĄ W KOŚCIELE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
W przyszłą niedzielę święto państwowe Konstytucji 3 maja.
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Fatimy i sanktuariów Europy w dniach 18-30 maja 2026, organizowaną przez parafię w Lewinie Kłodzkim. Bliższe informacje w gablocie.
Ogłoszenia stałe
Od 3 maja rozpoczynamy odprawienie mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze niedzielne o 9.00 i 10.15.
Pozostałe msze o 7.00 11.30 i 19.00 odprawiane są w kościele parafialnym św. Franciszka.
Msze św. w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00.
- We wtorek po mszach św. krótkie nabożeństwo do św. Antoniego.
- W środę o 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania Matce Bożej, można składać do skarbonki obok ołtarza maryjnego.
- Intencje mszalne można zamawiać po mszach św. w zakrystii.
- Informujemy Kuracjuszy i Gości, że kościół pw. MB Różańcowej przy ul. Słowackiego w Dusznikach nie jest kościołem rzymskokatolickim. Ksiądz zaprasza tam na koncerty, ale katolicy nie powinni uczestniczyć w mszach odprawianych w tym kościele i przyjmować w nim sakramentów świętych, ponieważ nie posiada on jedności ze Stolicą Apostolską.
W związek małżeński wstąpić zamierzają (III):
Martyna Szeremeta z Dusznik-Zdroju i Piotr Puchalski z Chocieszowa
Serdecznie dziękujemy Wam, za wszelkie wyrazy życzliwości, a także za Wasze modlitwy, prace wykonane wokół kościoła i złożone ofiary. Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.
Niech Pan obdarzy Was pokojem!
