Dzisiaj IV niedziele okresu zwykłego. Przed kościołem zbiórka na zakony kontemplacyjne.
W poniedziałek święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie świec do poświęcenia. Jest to też Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. Msze o godz. 9.00 i 17.00.
We wtorek wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła, po mszach błogosławieństwo świecami. We wtorek zapraszamy chętnych do rozebrania naszej bożonarodzeniowej szopki. Każde ręce mile widziane.
W czwartek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. W tym dniu poświęcenie chleba i wody.
W piątek wspomnienie świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy męczenników Japonii. W I piątek po mszach nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę wspomnienie św. Kolety dziewicy. Z okazji I soboty o godz. 8.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
Ogłoszenia stałe
Do końca kwietnia wszystkie msze niedzielne o godz. 7.00, 9.00, 10.15, 11.30 i 19.00 odprawiane są w kościele parafialnym św. Franciszka. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa na okres zimowy jest nieczynny.
- Msze św. w tygodniu o godz. 9.00 i 17.00.
- We wtorek po mszach św. krótkie nabożeństwo do św. Antoniego.
- W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania Matce Bożej, można składać do skarbonki obok ołtarza maryjnego.
- Intencje mszalne można zamawiać po mszach św. w zakrystii.
- Informujemy Kuracjuszy i Gości, że kościół pw. MB Różańcowej przy ul. Słowackiego w Dusznikach nie jest kościołem rzymskokatolickim. Ksiądz zaprasza tam na koncerty, ale katolicy nie powinni uczestniczyć w mszach odprawianych w tym kościele i przyjmować w nim sakramentów świętych, ponieważ nie posiada on jedności ze Stolicą Apostolską.
Serdecznie dziękujemy Wam, za wszelkie wyrazy życzliwości, a także za Wasze modlitwy, prace wykonane wokół kościoła i złożone ofiary. Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.
Niech Pan obdarzy Was pokojem!
