Ogłoszenia parafialne 26.04.2026

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przed kościołem zbiórka na seminarium diecezjalne.

W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to też rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

W środę na godz. 10. godz. 10.00 zapraszamy chętnych Panie i Panów do pomocy w przygotowaniu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do sezonu letniego. Potrzebne będzie także uporządkowanie trawników wokół kościoła, po działalności dzików. Każde ręce mile widziane.

W piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 18.30.

W sobotę obchodzimy przeniesioną z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to też Dzień Flagi Państwowej. W tym dniu msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Zapraszamy także z racji I soboty miesiąca o godz. 8.30 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

OD 3 MAJA MSZE ŚW. NIEDZIELNE I ŚWIĄTECZNE O GODZ. 9.00  I  10.15  ODPRAWIANE  BĘDĄ W KOŚCIELE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

W przyszłą niedzielę święto państwowe Konstytucji 3 maja.

          Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Fatimy i sanktuariów Europy w dniach 18-30 maja 2026, organizowaną przez parafię w Lewinie Kłodzkim. Bliższe informacje w gablocie.

Ogłoszenia stałe

Od 3 maja rozpoczynamy odprawienie mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze niedzielne o 9.00 i 10.15.

Pozostałe msze o 7.00 11.30 i 19.00 odprawiane są w kościele parafialnym św. Franciszka.

Msze św. w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00.

  • We wtorek po mszach św. krótkie nabożeństwo do św. Antoniego.
  • W środę o 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania Matce Bożej, można składać do skarbonki obok ołtarza maryjnego.
  • Intencje mszalne można zamawiać po mszach św. w zakrystii.
  • Informujemy Kuracjuszy i Gości, że kościół pw. MB Różańcowej przy ul. Słowackiego w Dusznikach nie jest kościołem rzymskokatolickim. Ksiądz zaprasza tam na koncerty, ale katolicy nie powinni uczestniczyć w mszach odprawianych w tym kościele i przyjmować w nim sakramentów świętych, ponieważ nie posiada on jedności ze Stolicą Apostolską.

W związek małżeński wstąpić zamierzają (III):

Martyna Szeremeta z Dusznik-Zdroju  i  Piotr Puchalski z Chocieszowa

Serdecznie dziękujemy Wam, za wszelkie wyrazy życzliwości, a także za Wasze modlitwy, prace wykonane wokół kościoła i złożone ofiary. Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.

 Niech Pan obdarzy Was pokojem!